در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
معايب و مزاياي تصفيه آب با سيستم RO دستگاه تصفيه آب
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :دستگاه تصفيه آب
تاريخ: ۱۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۴۱:۴۸

معايب و مزايايدستگاه تصفيه آب با سيستم RO همانطور كه در مقاله شماره 1 (مزايا و معايب تصفيه آب با سيستم هاي RO) آورده شد، بهتر است املاح مورد نياز بدن انسان از طريق مواد غذايي جذب شوند. اما اينكه مصرف طولاني مدت آب فاقد املاح و بدون يون چه تاثيري بر روي حفظ سلامت دارد، در اين مقاله مورد بررسي قرار گرفته شده است. 
بررسي تاثير مصرف طولاني مدت آب فاقد املاح روي بدن 
W.H.O. ثابت كرده است كه آب تصفيه شده در سيستم تصفيه آب RO براي سلامتي شما مضر است مگر اينكه دوباره به آن املاح اضافه كنيد.
خلاصه اي از اين تحقيق
آزمايش هاي علمي و بهترين انديشمندان "بي طرف" دنيا مكرراً ثابت نموده اند كه مصرف طولاني مدت آب بدون يون حاصل از سيستم RO براي سلامت بدن شما مضر مي باشد.
اگر آب شرب مصرفي شما، آب بدون يون حاصل از سيستم RO است، چه كاري بايد انجام دهيد؟
لازم نيست سيستم RO را قطع كنيد و از آن استفاده نكنيد (مگر اينكه دستگاه عملكرد خوبي نداشته باشد و اين امر فقط در موردي اتفاق مي افتد كه بدرستي از آن نگهداري نشده باشد). سيستم هاي RO كار بزرگي در ارتباط با جدا كردن ناخالصي ها و آلاينده ها از آب انجام مي دهند و اين مطلب كار خوبي محسوب مي شود. مشكلي كه در رابطه با سيستم هاي RO مطرح مي شود اين است كه آنها بين موارد خوب و بد تبعيض قائل نمي شوند و همه آنها را حذف مي كنند. كاري كه شما بايد انجام دهيد اين است كه وقتي آب از ميان غشاي RO عبور كرد مجدداً به آن برخي از مواد معدني را اضافه كنيد. افزودن منيزيم و كلسيم با غلظت هاي مناسب، اين مشكل را حل مي كند. 


 مزايا و معايب تصفيه آب با سيستم هاي RO 


صنعت RO به اين واقعيت رسيده است كه مصرف طولاني مدت آب بدون يون براي سلامتي شما مضر است. در حال حاضر فروشندگان تجهيزات RO در تلاش هستند تا راه حلهاي مناسبي براي سالم سازي آب پيدا كنند. اما برخي از شركت ها كه از فيلترهاي Coro*** و Calcite استفاده مي كنند به راه حل خوبي نرسيده اند چون اين فيلترها با وجود برگرداندن يون به آب، براي كار با آب اسيدي توليد شده توسط سيستم طراحي نشده اند. در نتيجه اين فيلترها مي توانند مواد معدني بيشتري را وارد آب كنند و در نتيجه باعث بروز بيماري سنگ كليه شوند. بنابراين بديهي است كه استفاده از فيلترهاي Coro*** و Calcite راه حل مناسبي براي آب اسيدي توليد شده توسط سيستم هاي RO نمي باشد.
راه حل چيست؟
به نظر مي رسد كه استفاده از فيلترهايي كه بطور طبيعي مواد معدني را به آب اضافه مي كنند، همانند فيلترهاي يوني، روش مناسبي باشد. بهر حال انجام تغييرات كوچكي در بستر فيلترها، يا مقدار مواد استفاده شده در بستر، و يا حتي روش قرارگيري لايه هاي بستر در درون فيلتر، مي تواند باعث بروز تغييرات بزرگي در عملكرد و طول عمر مفيد فيلتر گردد.
اگر شما در حال حاضر از يك سيستم RO استفاده مي كنيد بهتر است كه براي داشتن آبي سالم از فيلتري براي اضافه نمودن مواد معدني در حد و اندازه مناسب نيز استفاده نماييد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]